Wydarzenia kulturalne w Śródmieściu

 • Hasło Do dzieła
  Stypendia artystyczne 2022
  Do 20 grudnia 2021 r. można składać za pomocą Elektronicznego Systemu do Obsługi Stypendiów wnioski o stypendium artystyczne Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy na 2022 rok.
 • Logotyp Grupy z gawry. Maska na twarz, jedna połowa z uśmiechem, druga ze łzami
  Wariactwo
  10 grudnia o 18. w Galerii "Apteka Sztuki", al. Wyzwolenia 3/5, zaprezentowany zostanie autorski spektakl Grupy z Gawry, "Wariactwo".
 • Napis Kompas Młodej Sztuki
  Kompas Młodej Sztuki 2021
  Fundacja im. Bolesława Biegasa od 9 grudnia do 14 stycznia 2022 r. będzie prezentować w swojej siedzibie, Al. Jerozolimskie 51, prace twórców, którzy zajęli najwyższe miejsca w tegorocznym rankingu najlepszych młodych artystów.
 • Ozdoby choinkowe, bombki, klucz wiolinowy
  Gwiazdo świeć, kolędo leć
  Tradycją naszej dzielnicy, na początku grudnia, jest organizowanie dla mieszkańców Śródmieścia koncertu świątecznego. W tym roku zapraszamy do wysłuchania najpiękniejszych kolęd i pastorałek w gościnnym Teatrze Syrena przy Litewskiej 3, w sobotę 11 grudnia o godzinie 16.00 oraz o 19.00.
 • Obraz abstrakcyjny
  Podróż w czasie
  Galeria "Apteka Sztuki", al. Wyzwolenia 3/5, zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy Celalettina Kartala. Wernisaż odbędzie się 9 grudnia o 18:30. Wystawa potrwa do 13 stycznia 2022 r.
 • Rzeźba Norberta Delmana z cyklu "Resztki"
  Poszliśmy szukać czegoś, czego nie ma, znaleźliśmy coś, czego nie szukaliśmy
  Fundacja Sztuk Dwie zaprasza do HOS galery, ul. Dzielna 5, na wystawę rzeźb Norberta Dalmana. 11 grudnia o 14 – oprowadzanie po wystawie z udziałem artysty i kuratorki wystawy Katarzyny Piskorz. Ekspozycja czynna do 31 grudnia.
 • Chłopiec i dziewczynka wychylający się zza drzewa
  Akademia Elfów Świętego Mikołaja – magiczna gra miejska!
  Czas powoli zabrać się za pisanie listów do świętego Mikołaja, bo już 11 grudnia odbędzie się świąteczna gra miejska, podczas której odwiedzi nas sam Mikołaj! Wydarzenie organizowane przez Fundację Zwalcz Nudę jak co roku oferuje świetną zabawę dla całej rodziny.
 • Kolaż zdjęć Barbakanu
  Pierwsi Barbakańczycy – wykład online
  Wykład poświęcony artystom, którzy postanowili bez zgód ówczesnych władz prezentować swoje obrazy na murach Barbakanu.