null

Film "Powrót do Garden State" i warsztaty dotyczące depresji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.02.2024 16:30 - 02.03.2024 20:30
Kino Luna, Marszałkowska 28

Zapraszamy wszystkich chętnych - rodziców i opiekunów, nauczycieli, wychowawców i trenerów. Spotkania poprowadzą:
- Marta Smagowicz – trenerka i edukatorka, związana z warszawskimi organizacjami samorządowymi, koordynatorka Aliansu Przeciw Depresji
- Justyna Suchecka – dziennikarka edukacyjna, pisarka, przyjaciółka młodzieży i sojuszniczka nauczycieli

Data: 25 lutego 2024 r. - niedziela
Godzina: 16:30

Data: 2 marca 2024 r. - sobota
Godzina: 17:30


Miejsce: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28

 

Wielu z nas doświadczyło lub zetknęło się z depresją w różnych formach. Zdajemy sobie sprawę, że ta choroba może dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Dlatego też chcemy podkreślić trzy ważne kwestie:

  1. Depresja może dotknąć każdego: nikt nie jest na nią uodporniony, a jej objawy mogą być różnorodne i trudne do zidentyfikowania na pierwszy rzut oka.
  2. Depresja jest prawdziwą chorobą: niekiedy bagatelizowana lub niedoceniana, depresja to poważna choroba psychiczna, która wymaga profesjonalnej opieki i zrozumienia.
  3. Depresję można skutecznie leczyć: istnieją skuteczne metody leczenia, które mogą pomóc osobom dotkniętym depresją wrócić do zdrowia i pełni życia.

W Śródmieściu wspieramy wszystkich w walce z depresją - zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. We współpracy z Aliansem Przeciw Depresji podejmujemy działania promujące diagnozowanie i terapię tej choroby.

W zeszłym roku szkolnym zapraszaliśmy uczniów ze śródmiejskich szkół na pokazy filmu "Powrót do Garden State", które były połączone ze spotkaniami ze specjalistami. W tym roku pragniemy zwrócić uwagę na edukację dorosłych. Zależy nam, aby temat depresji został poruszony również wśród rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży oraz ich nauczycieli, wychowawców czy trenerów.

Tematy związane z depresją, myślami samobójczymi i innymi chorobami psychicznymi stanowią nie tylko istotne zagadnienie społeczne, ale także problem, któremu należy się przyjrzeć z należytą uwagą.

Zapraszamy więc wszystkich chętnych na pokazy filmu "Powrót do Garden State" w kinie Luna, w dniach 25 lutego i 2 marca. Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w dyskusji na temat depresji i jej skutecznego leczenia.

Wydarzenie jest otwarte i niebiletowane, ale w celu rezerwacji miejsc prosimy o przesłanie krótkiego maila na adres: srodmiescie.wkp@um.warszawa.pl – z datą pokazu, nazwiskiem osoby rezerwującej i liczbą chętnych uczestników. 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia