null

Z przymrużeniem oka. Dancing

Drukuj otwiera się w nowej karcie
28.11.2022 18:00 - 28.11.2022 20:00
Żółte tło, czarne oczy z czego jedno przymknięte. Tytuł Dancing z przymrużeniem oka.

Przez ostatni miesiąc nasi seniorzy brali udział w warsztatach tanecznych pod okiem doświadczonych artystów. Na wielki finał zapraszamy 28 listopada do Teatru Dramatycznego o godzinie 18.00.

W listopadowe poniedziałki, zamiast poddać się jesiennej chandrze i zaszyć w domach pod kocem z gorącą herbatą w ręku, śródmiejscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że jak nikt inny potrafią się świetnie bawić. Pod okiem choreograf Pani Katarzyny Sikory oraz odpowiedzialnej za stronę muzyczną przedsięwzięcia Pani Zuzanny Wrońskiej przeprowadzony został cykl warsztatów taneczno-wokalnych pod nazwą Z przymrużeniem oka. Dancing. Nie tylko taneczne, a na pewno poniedziałkowe spotkania dla Seniorek i Seniorów.


Odpowiadając na zaproszenia, śródmiejscy seniorzy postanowili spróbować swoich sił i wspólnie z prowadzącymi poruszyć temat spojrzeń. Przyglądali się spojrzeniom, ich sekwencjom, przelotnym mrugnięciom, ale również tym, które na zawsze utkwiły w ich pamięci.


Za pomocą sztuki kolażu powracali do wspomnień, tych spojrzeń i historii, które ich ukształtowały. Próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy istnieje coś takiego jak umiejętność patrzenia? Jak wyczytać z oczu miłość? Przepraszam, czy możesz wywróżyć mi z oczu? Czy oczy mogą stworzyć fantazję o przyszłości?


Warsztat taneczny bazował w oparciu o techniki ruchu autentycznego, ćwiczenia pobudzające, rozluźniające i relaksacyjne, a także różnego rodzaju tańce w parach i kręgu. Warsztaty miały na celu zintegrowanie śródmiejskich seniorów, wzmocnienie poczucia przynależności, wspólne dzielenie czasu i przestrzeni, a także doświadczenie przyjemności. Spoglądając na uczestników, można było odnieść wrażenie, że otrzymali ogromną dawkę endorfin, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy. Spotkania odbywały się w listopadowe poniedziałki w Teatrze Dramatycznym 
(Pałac Kultury i Nauki) oraz Teatrze Komuna.


Aby choć odrobinę poczuć radość bijącą od uczestników warsztatów zapraszamy na pokaz finałowy, który zaplanowany jest na dzień 28 listopada 2022 na godzinę 18:00 w Teatrze Dramatycznym.

Zapraszamy:
28 listopada 2022 r.
godzina 18.00
Teatr Dramatyczny w Warszawie, pl. Defilad 1