null

Wracamy do zasad obsługi mieszkańców sprzed pandemii

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Puste krzesło przy okienku w śródmiejskim Wydziale Obsługi Mieszkańców
Puste krzesło przy okienku w śródmiejskim Wydziale Obsługi Mieszkańców

Warszawa znosi część wymuszonych przez pandemię ograniczeń w obsłudze mieszkańców w Urzędzie m.st. Warszawy, w tym w urzędach dzielnicowych. Od 1 lipca nie będzie już konieczne telefoniczne umówienie wizyty. Utrzymane będą obowiązki zachowywania dystansu, noszenia maseczek oraz dezynfekcji.

Od 1 lipca 2021 r. każdy może wybrać, czy chce umówić wizytę na konkretną godzinę za pomocą internetowego systemu rezerwacji rezerwacje.um.warszawa.pl, czy odwiedzić urząd bez wcześniejszego umówienia wizyty. Bezpośrednia obsługa klientów we wszystkich sprawach realizowana jest w poniedziałki w godzinach od 8:00 do 18:00, a w pozostałe dni robocze w godzinach od 8:00 do 16:00.

Wciąż obowiązują środki ostrożności wynikające z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i wypełnienia wytycznych sanitarnych, takie jak: obowiązek dezynfekcji rąk, zakrywanie ust i nosa.

Nieustannie umożliwiamy mailowy oraz telefoniczny kontakt z pracownikami Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Numery telefonów i adresy e-mail dostępne są pod adresem srodmiescie.um.warszawa.pl/-/struktura-urzedu, a także www.bip.um.warszawa.pl. Wszystkie informacje i dane kontaktowe dostępne są także pod numerem telefonu 19115.

Składanie pism wymagających podpisu możliwe jest drogą pocztową lub elektronicznie z wykorzystaniem platformy ePUAP (podpisem elektronicznym lub pismo musi być podpisane profilem zaufanym).

Sprawy melndunkowe oraz komunikacyjne realizowane są przez Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy, mieszczące się przy ul. Kruczkowskiego 2 (biuro nie jest częścią Urzędu Dzielnicy Śródmieście). W celu uzyskania informacji w tym zakresie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z pracownikami biura. Dane kontaktowe dostępne są pod adresem bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/biura_urzedu/AO/Wydzialy/AO-X/default.htm.