null

Śródmiejskie Kino Senioralne - "Duch śniegów"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.08.2023 17:00 - 29.08.2023 19:30
Kino Atlantic, ul. Chmielna 33

Cykl „Śródmiejskie Kino Senioralne” to projekt kulturalny skierowany do Seniorek i Seniorów z całej Warszawy. W kinie Atlantic, w wybrane wtorki, aż do końca października wyświetlone zostaną filmy wybrane przez Radę Seniorów. We wtorek 29 sierpnia zapraszamy na wspaniały obraz dzikiej przyrody w towarzystwie niesamowitych dźwięków w arcydziele francuskich twórców „Duch śniegów”.

Cykl „Śródmiejskie Kino Senioralne” jest inicjatywą Rady Seniorów Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy i powstał z myślą o Seniorach z całej Warszawy. Obejrzymy zarówno starsze filmy, które wpisały się już w kanon kinematografii, jak i nowsze pozycje. Każdą projekcję uzupełni spotkanie i rozmowa z gościem specjalnym.

 

Harmonogram:

15 sierpnia – „Helikopter w ogniu” (2001), reż. R.Scott. Widzimy się o godz. 16.00. Gościem spotkania będzie ambasador płk Piotr Łukasiewicz, który w latach 2012–2014 pełnił funkcję ambasadora Polski w Afganistanie. 

29 sierpnia – „Duch śniegów” (2021), reż. M. Amiguet, V. Munier. O godz. 17.00 porozmawiamy z Magdaleną Bębenek, która angażuje się w działania proekologiczne, żyje blisko natury i prowadzi warszaty dotyczące samorozwoju, przedsiębiorczości, odpowiedzialnej konsumpcji.

12 września – „Kociarze” (2022), reż. M. Hoang. O godz. 17.00 zobaczymy się z dr Dorotą Sumińską, lekarką weterynarii działającą na rzecz praw zwierząt, autorką książek o relacji człowieka ze zwierzętami, która na co dzień zaraża miłością i szacunkiem do wszelkich stworzeń.

26 września – „Ziemia obiecana” (1974), reż. A. Wajda. O godz. 16.00 porozmawiamy m. in. z aktorami Anną Nehrebecką i Andrzejem Sewerynem, którzy wcielili się w rolę Anki oraz Maksa Bauma.

17 października – „Pulp Fiction” (1994) , reż. Q. Tarantino. O godz. 17.00 o fenomenie tego filmu i o szalonej wyobraźni Quentina Tarantino opowie krytyk fimowy, filmoznawca,wykładowca i scenarzysta Michał Oleszczyk.

31 października – „Przed wschodem słońca” (1995), reż. R. Linklater. O godz. 17.00 spotkamy się z filozofami Tomaszem Stawiszyńskim i Katarzyną Kasią, by porozmawaić nie tylko o upływającym czasie, ale też o nieśmiertelności w drobnych, codziennych rzeczach.

 

Projekt Śródmiejskie Kino Senioralne współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.