null

Coraz bliżej remontu podwórek przy Idźkowskiego, Czerniakowskiej i Zagórnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zrobiliśmy ważny krok w sprawie remontu podwórek znajdujących się pomiędzy budynkami Idźkowskiego 3, 5/7, Czerniakowską 174, 176, 178 i oficynami budynków ul. Zagórnej 10, 12, 12A, 14, 16.

Do przeprowadzenia remontu wymagana jest zgoda i współpraca kilkunastu właścicieli gruntów, na które składa się jedna wspólna przestrzeń. Niemożliwe do wykonania? A jednak! 

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie w tej sprawie z udziałem burmistrza Aleksandra Ferensa, pracowników śródmiejskiego Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, radnego Daniela Łagi i osób związanych z osiedlem, a także przedstawicieli wspólnot oraz mieszkańców. Podczas spotkania udało się wypracować wspólne stanowisko i ustalić dalsze kroki działania. Po spotkaniu jego uczestnicy wybrali się w teren, aby lepiej rozeznać się w sytuacji i spróbować zwizualizować sobie podwórka po remoncie.

Jestem dobrej myśli. Wszyscy na spotkaniu byli zgodni co do tego, że podwórka należy wyremontować. I jesteśmy o krok bliżej, aby to zrobić – komentuje burmistrz Aleksander Ferens.

Remont to nie wszystko. Pod koniec zeszłego roku na podwórkach zainstalowano nowe ledowe oprawy oświetleniowe, które podniosły poziom bezpieczeństwie w okolicy i ułatwiły mieszkańcom poruszanie się wieczorną porą. 
 

Zobacz galerię (5 zdjęć)