null

Sławomir Zygmunt. Recital z okazji premiery powieści

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.01.2023 18:30 - 27.01.2023 21:00
Galeria Apteka Sztuki, Al. Wyzwolenia 3/5
Zdjęcie: czarnobiałe zdjęcie przedstawiające stary autobus tzw. "ogórek", a w tle śródmiejską kamienicę,

Recital i rozmowa ze Sławomirem Zygmuntem o najnowszej powieści muzyka, dziennikarza i autora książek o życiu artystycznym Warszawy.

Premiera książki "Maria oraz inne czerniakowskie opowiastki" to wyjątkowa okazja do spotkania przy znakomitym repertuarze piosenek Sławomira Zygmunta. Zapraszamy miłośników gitary klasycznej, harmonijki ustnej, znakomitego wykonania i świetnego poczucia humoru.

Sławomir Zygmunt jak nikt inny pamięta początki słynnego klubu Hybrydy, z którym był związany w przeszłości - nadal barwnej i żywej w pełnych anegdot książkach Artysty.

Rozmowę z Autorem poprowadzi Magdalena Krowicka, kuratorka "Apteki Sztuki".

"...Los wrzuca cię w życie tam gdzie chce, ale dalej idziesz sam. Jeśli jesteś z plebejsko-szemranego warszawskiego Czerniakowa, gdzie można zarobić kosę pod żebro i gdzie kwiat złodziejstwa płacze w kinie, gdy umiera Winnetou, to masz solidne podstawy, by zostać bandytą albo artystą. Nostalgiczny powrót do lat 60., 70. i 80. XX wieku. Smak i zapach Peerelu w powieści, która opisuje wcześniejsze losy Andrzeja Zydnowicza, bohatera książki „Anna oraz inne klubowe opowiastki”. Korowód barwnych postaci Czerniakowa, paczka przyjaciół, pierwsze szlugi i alpagi oraz brydż. Fascynacja kinem, debiut muzyczny oraz klub Hybrydy. Do tego soczyste i mocne opowiadania strażackie z epizodu zesłania do Straży Pożarnej w stanie wojennym. No i pierwsza wielka miłość..."

W wieczór recitalu dostępne będą płyty i sygnowane przez Autora egzemplarze powieści.