null

Nabór na projekty RDK na Otwartym Jazdowie 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie: Dom Kultury Jazdów, przed domem stoją leżaki i rośnie zielone drzewo

Masz pomysł na działania kulturalne, edukacyjne, społeczne? Zrealizuj go w domku fińskim, Rotacyjnym Domu Kultury, mieszczącym się w niepowtarzalnej przestrzeni Osiedla Jazdów!

Zapraszamy do złożenia wniosku o wsparcie działania społeczno-kulturalnego do realizacji w okresie od marca do końca 2023. Projekt może zgłosić organizacja, instytucja, grupa nieformalna lub osoba prywatna.

Jakie projekty można zgłosić?

Nie narzucamy formy projektu, warunkiem jest to, by był on niekomercyjny i nieodpłatny dla uczestników. Odbywały się już u nas wystawy, warsztaty, spektakle teatralne, wykłady, spotkania sąsiedzkie, performance, koncerty i wiele więcej.

Naszą przestrzeń udostępniamy nieodpłatnie na maks. 30 dni w ciągu roku oraz wspieramy organizację Twojego projektu, by wszystko przebiegło zgodnie z planem (oferujemy pomoc w promocji, możliwość skorzystania z systemu ekspozycji, sprzętu etc.).

Nie oferujemy wsparcia finansowego projektu.

Projekty cykliczne, składające się z regularnych spotkań, powinny zamknąć się w maksymalnie 8 spotkaniach, w ciągu dwóch miesięcy. Realizacja dłuższego cyklu wydarzeń będzie niemożliwa w związku z częstą rotacją projektów.

Szczegóły dotyczące realizacji wydarzeń będziemy ustalać indywidualnie z autor(k)ami wybranych inicjatyw.

Jak zgłosić projekt?

Zobacz, jak wygląda przestrzeń – czy jest odpowiednia dla Twojego projektu?
Zobacz mapę RDK i Otwartego Jazdowa
Przeczytaj regulamin RDK
Wypełnij formularz online

Pytania dotyczące naboru wniosków i realizacji projektów prosimy kierować pod adres rotacyjny@dks.art.pl, tel. 500 869 413.

O Rotacyjnym Domu Kultury

Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie (RDK) mieści się w domku fińskim przy ul. Jazdów 3/18. Został utworzony w roku 2015 w związku z realizacją Budżetu Partycypacyjnego m.st. Warszawy jako jedna z filii Domu Kultury Śródmieście. Ideą było utworzenie na terenie Osiedla Jazdów przestrzeni otwartej na działania kulturalne i społeczno-kulturalne, adresowane do społeczności lokalnej, mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy. W Rotacyjnym odbyły się już setki bezpłatnych wydarzeń: wystaw, warsztatów, wykładów, koncertów, pokazów filmów czy rezydencji artystycznych. Nad programem RDK czuwa Rada Programowa Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie, w skład której wchodzą przedstawiciele organizacji i instytucji zainteresowanych tworzeniem kultury.