null

Spotkania z dziełami wielkich kompozytorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.07.2022 15:00 - 13.07.2022 16:30
Zdjęcia saksofonu, wiolonczeli, mikrofonu i gitary.

„Popołudnie z muzyką” to cykl wydarzeń i spotkań muzycznych skierowany do śródmiejskich seniorów. Projekt dostosowany jest do potrzeb osób starszych i ma im ułatwiać integrację oraz budowanie więzi, ale też zachęcać ich do własnej aktywności.

W ramach cyklu zaplanowano pięć audycji muzycznych. Każda z nich zawiera krótką prelekcję oraz porcję muzyki instrumentalnej. Będą to spotkania o charakterze klubowym, transmitowane do miejsc, z których często korzystają seniorzy, położonych na terenie dzielnicy Śródmieście. Studio emisyjne będzie mieściło się w saloniku Konwersatorium Muzycznego, gdzie na żywo będzie uczestniczyło blisko 20 osób. Większa publiczność będzie mogła wysłuchać i obejrzeć transmisję koncertu w Bibliotece Publicznej Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy – w Centrum Nowaka-Jeziorańskiego i Mediatece, Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury „Śródmieście” oraz Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście w Działach Wsparcia Społecznego „Twarda” oraz „Świętojerska”.

Pierwsze wydarzenie muzyczne, „Najsłynniejsze polonezy”, odbyło się 15 czerwca.

Kolejne audycje z cyklu „Popołudnie z muzyką” odbędą się:

  • 13 lipca (środa) godz. 15.00, koncert „Najsłynniejsze walce”;
  • 10 sierpnia (środa) godz. 15.00, koncert „Warszawscy kompozytorzy Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Ignacy Jan Paderewski, Józef Elsner”
  • 14 września (środa) godz. 15.00, koncert i opowieść o muzycznych salonach Warszawy: Filharmonia, Roma, Pałac Staszica i Sala Kongresowa;
  • 12 października (środa) godz. 15.00, koncert utworów muzyki klasycznej oraz temat muzyki w literaturze i poezji współczesnej.

Projekt realizowany jest przez Fundację WSPAK dzięki finansowaniu ze środków m.st. Warszawy – Dzielnicy Śródmieście i opiera się na współpracy Rady Seniorów Dzielnicy Śródmieście oraz Konwersatorium Muzycznego.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Informacja i zaproszenia klubowe są dostępne u partnerów projektu „Popołudnie z muzyką”. Serdecznie zapraszamy seniorów na spotkania, aby w miłym gronie poznać cudowną moc muzyki. Wystarczy wybrać dogodne miejsce dla oglądania transmisji w jednej z pięciu wyżej podanych lokalizacji na terenie Śródmieścia.

Załączniki: