null

Pamiętaj! Nie jesteś sam

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kampania społeczna Młodzieżowej Rady Dzielnicy Śródmieście skierowana do śródmiejskiej młodzieży. Masz problem? Pomożemy!

W życiu każdego człowieka są chwile naprawdę trudne. Nie ważne czy jesteśmy dorośli, czy też naszą codzienną pracą jest szkoła – choć artykuł niniejszy adresujemy właśnie do uczniów – naszych kolegów.

Zawsze pojawiają się problemy, zawsze życie piętrzy przed nami trudności. Ostatnie lata były burzliwe w życiu każdego z nas. Pandemia, lockdown, wojna w Ukrainie, kryzys gospodarczy, wreszcie rakieta, która przeniosła tragedię wojny w granicę Polski. To całkiem inny świat, niż jeszcze kilka lat temu. Nie łatwo zaakceptować to wszystko.

W naszym malutkim świecie też nie jest łatwo – dyskryminacja, samotność, problemy w domu, w szkole. Ogólnie wcale nie jest łatwo. Z każdej strony słyszymy o narastających problemach w zakresie zdrowia psychicznego, i wcale nie jest to dziwne i nieuzasadnione.

Z każdym problemem możesz sobie poradzić! Zawsze otrzymasz niezbędne wsparcie!

Skorzystaj ze wsparcia oferowanego przez instytucje publiczne:

Pamiętaj, że jeśli masz trudności z koncentracją, izolujesz się od innych, ciągle towarzyszy Ci zmęczenie, a gorsze samopoczucie trwa dłużej niż dwa tygodnie, skonsultuj się ze specjalistą. Każdy może bezpłatnie skorzystać ze śródmiejskiej pomocy suicydologicznej. Pomożemy znaleźć odpowiednią terapię lub inną skuteczną formę wsparcia.

Zadzwoń, napisz - nie zostawimy nikogo bez pomocy!

Trzy razy w tygodniu pod numerem 22 277 41 99 dyżuruje nasz suicydolog: (we wtorki od 18:00 do 21:00; w czwartki od 16:00 do 19:00; w soboty od 12:00 do 14:00) możesz też do niego napisać na adres: ratunku@um.warszawa.pl

Pamiętaj też, że i Ty i Twoi rodzice mają zapewnione wsparcie w formie bezpłatnej infolinii czynnej 7 dni w tygodniu. To Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod nim otrzymacie bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne.

Do twojej dyspozycji jest także czat internetowy https://czat.brpd.gov.pl/. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Możesz się także zwrócić się bezpośrednio do nas i opowiedzieć nam o swoim problemie.

Jesteśmy Młodzieżową Radą Dzielnicy Śródmieście i jesteśmy po to, by reprezentować młodzież uczącą się w Śródmieściu wobec władz Dzielnicy. Integrujemy Samorządy Uczniowskie różnych szkół, doradzamy także we wszystkich sprawach dotyczących młodzieży, poruszanych przez Radę Dzielnicy Śródmieście. Wspieramy inicjatywy uczniowskie na terenie Dzielnicy i Miasta. Pracujemy jak „dorosła” Rada - uchwalamy uchwały, podejmujemy stanowiska, ale co najważniejsze – jesteśmy tu dla Ciebie i do twojej dyspozycji.

Problemy makro i problemy mikro – każdy jest ważny! I z każdym możesz się do nas zwrócić. Po to jesteśmy. Jeśli sami nie będziemy mogli Ci pomóc – na pewno skierujemy Cię tam gdzie taką pomoc otrzymasz, a jeśli problem który do nas zgłosisz będzie w zakresie naszych kompetencji – zrobimy absolutnie wszystko by go rozwiązać.

Kampania „Pamiętaj – nie jesteś sam” realizowana w ramach zadania pn.: „Samorządowi Liderzy Jutra – Młodzieżowa Rada Dzielnicy Śródmieście” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.