null

Bęc dyżur z autografem: Agata Bogacka „Obrazy 2016-2022"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.12.2023 17:30 - 12.12.2023 18:30
Bęc Księgarnia, Mokotowska 65/7

Agata Bogacka jest jedną z najważniejszych malarek swojego pokolenia. Nakładem wydawnictwa 77 Press (we współpracy z reprezentującą artystkę Gunia Nowik Gallery) ukazał się w tym roku album prezentujący obrazy artystki z lat 2016-2022. Książka jest pięknie zaprojektowana, wydana została w polskiej i angielskiej wersji językowej. 260 stron mieści ponad 110 doskonałej jakości reprodukcji, zdjęcia z wystaw i eseje poświęcone twórczości artystki. Praca nad książką trwała ponad dwa lata.

O dyżurze:

W kameralnej atmosferze malutkiej Bęc księgarni można porozmawiać w swobodnej formule kontaktu osobistego, zadać nurtujące pytania, a co najważniejsze uzyskać dedykacje i kupić książkę w specjalnej „dyżurowej" cenie.

O artystce:

Agata Bogacka – malarka urodzona w 1976 roku w Warszawie. W 2001 roku ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych, szybko zyskując uznanie dzięki swoim mocno stylizowanym, syntetycznym i figuratywnym obrazom, określanych mianem „malarskiego dziennika stanów psychicznych”, w których zapisywała emocje i uczucia żywione do swoich bliskich. Z czasem jej obrazy ewoluowały, a bezpośrednie odniesienia do rzeczywistości stawały się coraz bardziej abstrakcyjne. Najnowsze prace artystki opierają się na konfiguracji płaszczyzn z użyciem przejścia tonalnego. Użyty gradient symbolizuje rozmywanie granic i ich stawianie, odnosząc się bezpośrednio do złożonych więzi istniejących między ludźmi. Relacje te mogą być rozumiane szerzej, obejmując różne możliwości współistnienia: polityczne, społeczne, opresyjne lub ugodowe.

 

 

Bęc dyżury z autografem realizowane są przez Fundację Bęc Zmiana dzięki dotacji od Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

 

Kolejne dyżury: 

  • Chris Niedenthal „Na freelansie” (13.12, 17:30) 
  • Olga Drenda „Słowo humoru” (16.12, godz. 13:30)